Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Web Programcıları Platformu etkinliği gerçekleşti

Duyurular . IIS 7.0 . IIS 7.5 . PHP . PHP on Windows . Seminer

http://www.muammerbenzes.com/post/Web-Programcilari-Platformu-etkinliginde-konusmaciyim.aspx adresinde duyurduğumuz Web Programcıları Platformu'nun etkinliğini dün İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdik. Oldukça yararlı olduğunu düşündüğüm etkinlikte birçok yeni arkadaş ile tanışma fırsatı bulmuş olduk.Web Programcıları Platformu, İstanbul Teknik Üniversitesi, 24.01.2009


Konuşmamda Microsoft'un açık kaynak stratejilerinden ve Windows üzerinde PHP çalıştırmanın avantajlarından ve nasıl yapılabileceğinden bahsettik. Konuşmada kullandığım sunum dosyasını aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz :

PHPonWindows.pptx (2,96 mb)

Etkinlik sonrasında dağıttımız değerlendirme formlarını dolduran arkadaşlara ise Windows 7 Beta DVD'si verdik. Bu arkadaşlar için ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum : Dağıtılan DVD'lerin üzerinde CD key yer almıyor. Bu şekilde beta'yı kurduğunuzda aktivasyon yapmadan 60 gün süre kullanılabiliyor. Windows 7 Beta başlıklı yazımda belirttiğim işlemleri yaparak CD key alıp aktive ederek elinizde betanın geçerlilik süresi olan 01 Ağustos 2008 tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Etkinlik ile ilgili diğer fotoğraflara bu linke tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

Web Programcıları Platformu etkinliğinde konuşmacıyım

Duyurular . IIS 7.0 . IIS 7.5 . PHP . PHP on Windows . SeminerWeb Programcıları Platformu adıyla kurulan community 24 Ocak 2009 tarihinde İTÜ'de ilk etkinliğini gerçekleştirecek. Bu etkinlikte Zeev Suraski ve Derick Rethans gibi PHP dünyasının önde gelen isimleriyle beraber bizden de konuşmacılar yer alacak ve bunlardan biri de ben olacağım.

"Windows üzerinde PHP ve IIS 7.0" başlığıyla gerçekleşecek oturumda Windows Server 2008 ile gelen IIS 7.0 üzerinde PHP uygulamalarına verilen destekten, PHP ve .NET entegrasyonundan, IIS 7.0'ın PHP için sunduğu diğer özelliklerden ve Microsoft'un yeni açık kaynak yaklaşımlarından bahsedeceğim.

Program ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki resme tıklayarak erişebilirsiniz :Etkinliğe kayıt için http://www.webprogramcilariplatformu.org/?p=apply adresini kullanabilirsiniz.

Etkinlikte görüşmek üzere!

Windows 7 beta genel kullanıma açıldı

Windows 7

Windows Vista'ya daha iyi bir deneyim sunma hedefiyle ortaya çıkan, bir süredir farklı versiyonları ile ilgili bilgilerin Internet'te yer aldığı Windows 7'nin yeni beta'sı herkesin download edebileceği şekilde yayınlandı.

www.microsoft.com/windows7 adresinden genel bilgileri alıp Try the Beta bölümünden indirebiliyoruz. 32 ve 64 bit versiyonları olan, 1 Ağustos 2009 tarihine kadar kullanılabilecek olan bu beta versiyonu ilk 2.5 milyon kişi indirebilecek. Denemek istiyorsanız acele etmeniz gerekebilir!

İndirmek için Live ID'nizin olması gerekiyor. hotmail.com, live.com veya Live ID'ye kayıtlı farklı bir adres ile indirilebiliyor.

Windows 7 Beta'yı bende indirdim ancak henüz deneyemedim. Fırsat bulup denediğimde Windows 7 maceralarını bu sayfalardan paylaşmaya çalışacağım.

İyi testler!

Yandex.Metrica