Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

INETA Türkiye Kültür Üniversitesi MYO'daydı!

Duyurular . IIS 7.5 . Seminer

INETA Türkiye Üniversitenizde! etkinliklerimiz kapsamında 16 Mart'ta Kültür Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'ndaydık!


Etkinlikten bir an

Meslek Yüksek Okulu'ndaki öğretim görevlisi olan hocamız Emre Ordukaya'nın katkıları ile düzenlediğimiz etkinlikte Daron Yöndem, Özkan Altuner ve ben oturumlarımızı gerçekleştirdik. WebMatrix ve IIS başlıklı oturumumda; WebMatrix ile hızlıca web uygulaması geliştirmeyi anlattıktan sonra BlogEngine kurulum ve konfigürasyonunu gösterdim. Sonrasında da IIS 7.5'in özelliklerinden bahsederek oturumu tamamladım.


WebMatrix ve IIS sunumum

Etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan başta Emre Ordukaya hocamıza çok teşekkür ederiz. Bizi okulda ağırlayan ve etkinlik süresince yanımızda olan Doç. Dr. Osman Yıldırım hocamıza da ayrıca teşekkürler.

Etkinlik fotoğraflarına Facebook'tan ulaşabilirsiniz.

Yakında başka bir INETA Türkiye Üniversitenizde! etkinliğinde görüşmek üzere...

 

INETA Türkiye Yazılımcılar Kayseri'de buluşuyor etkinliğinin ardından

Duyurular . IIS 7.5 . Seminer

INETA Türkiye Yazılımcılar Kayseri'de buluşuyor etkinliğimizi de alnımızın akıyla ve süper bir şekilde gerçekleştirdik :)

Daron Yöndem, Engin Polat, Fatih Boy ve Özkan Altuner ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlikte ilk gün IIS 7.5 ile hatalardan kurtulun! başlıklı oturumum ile yer aldım.

Birinci günün sonunda gelenekselleştirdiğimiz panelimizi yaptık. Her zamanki gibi katılımcılarımızdan gelen ilginç(!) ve güzel sorularla keyifli bir panel gerçekleştirdik.

İkinci gün diğer konuşmacılarımızın konuşmalarından sonra etkinliğin son oturumunu IIS 7.5 ile uygulamalarınızda maksimum performans başlıklı sunumum ile yer aldım.

Etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan Erciyes Üniversitesi ACM Öğrenci Topluluğu'na, sponsorlarımız Erciyes Teknopark'a ve Ledeca'ya, etkinlikte bizi yalnız bırakmayan hocalarımız Mete Çelik ve Fehim Köylü'ye çok teşekkür ederiz. Etkinlikte bizi yalnız bırakmayan katılımcılarımıza da ayrıca çok ama çok teşekkürler...

Etkinlik ile ilgili fotoğraflara Facebook'tan ulaşabilirsiniz.

Başka bir etkinlikte görüşmek üzere...

 

Microsoft Türkiye'de staj - 2012 - Talent Explorer programı

Duyurular

Geçtiğimiz yıllarda Microsoft Türkiye'de staj - 2010 ve Microsoft Türkiye'de staj - 2011 başlıkları ile duyurduğum Microsoft Türkiye bünyesinde staj ile ilgili yazıların 2012 versiyonu biraz farklı :)

Bu yıl Microsoft Türkiye Talent Explorer isimli bir program başlatıyor. Bu program ile uzun dönemli bir staj programı hedefleniyor. Başka bir duyuru çıkmazlar ise sanırım artık sadece yaz dönemi stajından bahsetmiyor olacağız ;)

Birkaç yıldır Microsoft Türkiye bünyesinde uzun dönem staj yapan arkadaşlar ile konuşuyoruz hatta birlikte de çalışıyoruz :) Dolayısıyla onların neler yaşadıklarını neler yaptıklarını yakından görme imkanına sahip oluyorum. Oldukça keyifli, gelişim ve kariyer açısından faydalı ama bir o kadar da yoğun ve yorucu olabilen bir süreç :) Yok yok, gözünüzü korkutmayın, o kadar da kötü değil :)

Talent Explorer programına 15 Nisan 2012 tarihine kadar başvurmak mümkün. Başvurabilmek için gerekli kriterler ise şöyle :

- Üniversite 2. ve 3. öğrencisi olmak (yani önümüzdeki yıl 3.ve 4.sınıfa devam edecek olanlar)
- Teknoloji sektörüne ilgi duymak
- Çok iyi derecede İngilizce bilmek
- Öğrenmeye açık, başarma azmi olan, sorumluluk sahibi, tutarlı, dürüst, kazanma tutkusu olan, enerjisi yüksek, yenilikçi, sonuç odaklı olmak
- Global kültüre ve hızlı değişime uyum sağlayabilmek

 

Program içerisinde Microsoft profesyonelleri ile çalışıyor olmak bence büyük bir şans! Onlardan alınacak tavsiyeler ile birçok başarıya imza atmak mümkün olabilir! Bununla da bitmiyor programın faydaları : MEA (Middle East-Africa) bölgesinde staj imkanı, MACH (Microsoft Academy for College Hires) olarak isimlendirilen yeni mezun işe alma süreçlerinde öncelik gibi birçok güzel nokta var.

Talent Explorer programına Microsoft kariyer sitesinden başvuru yapılabiliyor. Başvuru sonrasında birkaç adımdan oluşan bir değerlendirme sürecine hazır olmakta fayda var ;)

Talent Explorer programı ile ilgili Microsoft Türkiye blogundaki yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru yapacaklara bol şanslar... Programa kabul edildiklerinde birlikte çalışma fırsatı da yakalayabiliriz ;)

 

Yandex.Metrica