Windows Azure'u ücretsiz deneyin!

Windows Azure, Microsoft veri merkezlerinden oluşan ağı üzerinde genel bulut hizmetleri kullanmanızı sağlar. Genel bulut hizmetleri ile uygulama ve çözümlerinizi hızla oluşturabilir, ölçeklendirebilir ve yönetebilirsiniz. Windows Azure’da 1 aylık, ücretsiz deneme hesabınızı nasıl oluşturabileceğinize dilerseniz birlikte göz atalım:

1. http://www.windowsazure.com adresine girip sağ üstteki “Ücretsiz Deneme” linkine tıklayın.

 2. Bu sayfada ücretsiz hesap ile ilgili detayları bulabilirsiniz. Deneme hesabında tüm Windows  Azure servislerini kullanabilirsiniz. “Hemen deneyin” linki ile kayıt sayfasına geçebilirsiniz.

3. Live ID (Microsoft Account) hesabınız ile oturum açmadıysanız giriş yapmanız için ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Zaten oturumunuz açık ise veya oturum açtıktan sonra kendiniz ve şirketiniz ile ilgili bilgileri gireceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

Bu sayfada Windows Azure hesabı ile ilgili kişinin bilgileri ve şirket bilgileri istenmektedir. Deneme hesabını kullandıktan sonra aynı hesap ile Windows Azure kullanmaya devam edebileceğinizi düşünerek bu kısımları, özellikle de şirket adı kısmını doğru doldurmanız önemlidir.

Mobil doğrulama kısmında gerekli durumlarda sizinle iletişime geçebilmek için cep numaranızı girmeniz ve SMS veya telefon araması ile numaranızı doğrulatmanız istenecek. 

4. Bir sonraki aşamada doğruluk kontrolü yapılması için kredi kartı bilgisi girmeniz ve deneme sonrası devam etmeniz durumunda fatura kesilebilmesi için gerekli adres bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Not: Girdiğiniz kredi kartından yaklaşık 2 TL’lik bir rakam çekilecek ve sonrasında tekrar iade edilecektir. Deneme hesap limitlerini doldurmanız durumunda kullanım limitini aktif etmediğiniz sürece kredi kartınızdan hiçbir ücret çekilmeyecektir.

Not: Faturalar bu adımda girilen adrese gönderileceği için bir önceki adımda girilen şirket ünvanının ve bu adımdaki fatura bilgilerinin doğru girilmesi gerekmektedir.


5. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra artık 30 günlük deneme hesabımız hazır. İsterseniz deneme süresinin sonunda, isterseniz de süre bitmeden “Şimdi yükseltmek için tıklayın” linki ile deneme hesabınızı normal hesaba çevirip Windows Azure’u kullanmaya devam edebilirsiniz. 

6. Sayfanın sağ üst kısmındaki “Portal” linki üzerinden Windows Azure hesabınıza ulaşabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Comments