Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Windows Phone kullanıcılarına 20 GB ekstra Skydrive alanı!

Skydrive . Windows Phone

Microsoft, Windows Phone kullanıcılarına güzel bir yeni yıl süprizi yaptı: 1 yıl ücretsiz 20 GB Skydrive alanı!

Windows Phone kullanıcısı iseniz, bugünlerde aşağıdaki gibi bir mail posta kutunuza düşmüş olmalı:

Standart Skydrive kullanıcıları 7 GB'lık bir alana sahipler. Geçtiğimiz yıl Microsoft eski Live ID kullanıcıları için bu alanı 25 GB'a yükseltmişti

Windows Phone ve Skydrive ekiplerinin ortak çalışmasıyla Windows Phone kullanıcıları için Skydrive alanına 1 yıllık 20 GB'lık bir alan daha eklenmiş oldu. Aktive etmek için tek yapılması gereken yukarıdaki maildeki yeşil alana 31 Ocak 2014 tarihine kadar tıklamak. Linke tıklayınca açılacak olan ekranda Redeem'e tıklamak yeterli. 

İşlem tamamlanınca artık 1 yıl geçerli 20 GB ekstra alanımız daha oluyor:

Henüz Skydrive hesabınız yok mu? Üzülmeyin, www.skydrive.com adresinden ücretsiz olarak açabilirsiniz.

Güle güle kullanın :)

Windows Azure hesabında profil bilgileri güncelleme

Windows Azure

MSDN ile gelen ücretsiz Windows Azure hesabının aktive edilmesi ve Windows Azure'u ücretsiz deneyin! başlıklı yazılarda Windows Azure hesabımızın nasıl oluşturulabileceğinden bahsetmiştik. 

Windows Azure'u MSDN veya deneme hesabı ile ücretsiz kullanım limitlerinin üzerine çıktığımızda faturanın doğru oluşturulabilmesi ve tarafımıza ulaşması için bu bilgilerin doğru olması gerekiyor. Bu yazıda da oluşturduğumuz profilde fatura ve adres bilgilerini nasıl düzenleyeceğimize göz atacağız. Adım adım süreci aşağıda bulabilirsiniz:

1. http://account.windowsazure.com adresine girip sağ üstteki "Oturum Aç" linkine tıklıyoruz.

2. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra görüntülenen ana ekrandaki "Profil" linkine tıklayarak devam ediyoruz.


3. Bir sonraki ekranda o ana kadar girmiş olduğunuz bilgiler görüntülenecektir. Bu ekranda "Ayrıntıları düzenle" linki ile düzenleme sayfasına geçebilirsiniz.


4. Açılan ekranda tüm bilgileri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Özellikle şirket adı ve fatura adresi bilgilerinin doğru doldurulması faturaların ulaşması için önemli olacaktır.

 

Windows Azure'u ücretsiz deneyin!

Windows Azure

Windows Azure, Microsoft veri merkezlerinden oluşan ağı üzerinde genel bulut hizmetleri kullanmanızı sağlar. Genel bulut hizmetleri ile uygulama ve çözümlerinizi hızla oluşturabilir, ölçeklendirebilir ve yönetebilirsiniz. Windows Azure’da 1 aylık, ücretsiz deneme hesabınızı nasıl oluşturabileceğinize dilerseniz birlikte göz atalım:

1. http://www.windowsazure.com adresine girip sağ üstteki “Ücretsiz Deneme” linkine tıklayın.

 2. Bu sayfada ücretsiz hesap ile ilgili detayları bulabilirsiniz. Deneme hesabında tüm Windows  Azure servislerini kullanabilirsiniz. “Hemen deneyin” linki ile kayıt sayfasına geçebilirsiniz.

3. Live ID (Microsoft Account) hesabınız ile oturum açmadıysanız giriş yapmanız için ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Zaten oturumunuz açık ise veya oturum açtıktan sonra kendiniz ve şirketiniz ile ilgili bilgileri gireceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

Bu sayfada Windows Azure hesabı ile ilgili kişinin bilgileri ve şirket bilgileri istenmektedir. Deneme hesabını kullandıktan sonra aynı hesap ile Windows Azure kullanmaya devam edebileceğinizi düşünerek bu kısımları, özellikle de şirket adı kısmını doğru doldurmanız önemlidir.

Mobil doğrulama kısmında gerekli durumlarda sizinle iletişime geçebilmek için cep numaranızı girmeniz ve SMS veya telefon araması ile numaranızı doğrulatmanız istenecek. 

4. Bir sonraki aşamada doğruluk kontrolü yapılması için kredi kartı bilgisi girmeniz ve deneme sonrası devam etmeniz durumunda fatura kesilebilmesi için gerekli adres bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Not: Girdiğiniz kredi kartından yaklaşık 2 TL’lik bir rakam çekilecek ve sonrasında tekrar iade edilecektir. Deneme hesap limitlerini doldurmanız durumunda kullanım limitini aktif etmediğiniz sürece kredi kartınızdan hiçbir ücret çekilmeyecektir.

Not: Faturalar bu adımda girilen adrese gönderileceği için bir önceki adımda girilen şirket ünvanının ve bu adımdaki fatura bilgilerinin doğru girilmesi gerekmektedir.


5. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra artık 30 günlük deneme hesabımız hazır. İsterseniz deneme süresinin sonunda, isterseniz de süre bitmeden “Şimdi yükseltmek için tıklayın” linki ile deneme hesabınızı normal hesaba çevirip Windows Azure’u kullanmaya devam edebilirsiniz. 

6. Sayfanın sağ üst kısmındaki “Portal” linki üzerinden Windows Azure hesabınıza ulaşabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yandex.Metrica