Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Microsoft Türkiye'de staj - 2013 - Talent Explorer programı

Duyurular

Geçtiğimiz yıllarda Microsoft Türkiye'de staj - 2010Microsoft Türkiye'de staj - 2011 ve Microsoft Türkiye'de staj - 2012 -Talent Explorer programı başlıkları ile duyurduğum Microsoft Türkiye bünyesinde staj ile ilgili yazıların devamı :)

Geçtiğimiz yıl başlayan Talent Explorer isimli program ile uzun dönemli bir staj programı hedefleniyor. Bu staj programı ile farklı departmanlarda çalışarak gerçek proje deneyimi kazanmak mümkün.

Geçen yılki yazımda staj süreci ile ilgili şunları yazmıştım : 

"Birkaç yıldır Microsoft Türkiye bünyesinde uzun dönem staj yapan arkadaşlar ile konuşuyoruz hatta birlikte de çalışıyoruz :) Dolayısıyla onların neler yaşadıklarını neler yaptıklarını yakından görme imkanına sahip oluyorum. Oldukça keyifli, gelişim ve kariyer açısından faydalı ama bir o kadar da yoğun ve yorucu olabilen bir süreç :) Yok yok, gözünüzü korkutmayın, o kadar da kötü değil :)"

Talent Explorer programına 12 Nisan 2013 tarihine kadar başvurmak mümkün. Başvurabilmek için gerekli kriterler ise şöyle :

- Üniversite 2. ve 3. öğrencisi olmak (yani önümüzdeki yıl 3.ve 4.sınıfa devam edecek olanlar) 
- Teknoloji sektörüne ilgi duymak 
- Çok iyi derecede İngilizce bilmek 
- Öğrenmeye açık, başarma azmi olan, sorumluluk sahibi, tutarlı, dürüst, kazanma tutkusu olan, enerjisi yüksek, yenilikçi, sonuç odaklı olmak
- Global kültüre ve hızlı değişime uyum sağlayabilmek

 

Program içerisinde Microsoft profesyonelleri ile çalışıyor olmak bence büyük bir şans! Onlardan alınacak tavsiyeler ile birçok başarıya imza atmak mümkün olabilir! Talent Explorer programı ile MACH (Microsoft Academy for College Hires) olarak isimlendirilen yeni mezun işe alma süreçlerinde öncelik gibi birçok güzel nokta var.

Talent Explorer programına bu yıl İstanbul ve Ankara için ayrı ayrı linklerden başvuru yapılabiliyor. Başvuru linkleri şöyle : 

Talent Explorer - İstanbul
Talent Explorer - Ankara 

Başvuru sonrasında zorlu bir değerlendirme sürecine hazır olmakta fayda var ;) Geçen yılki yazının yorum kısmında süreçle ilgili birçok arkadaşın yazdıklarına da ulaşabilirsiniz!

Başvuru yapacaklara şimdiden bol şanşlar... Programa kabul edildiklerinde birlikte çalışma şansımız da olabilir ;)

Windows 8 Enterprise'ı 90 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Duyurular . Windows 8

Windows 8 bir süredir hayatımızda. En azından benim için öyle :)

Yaklaşık 1 yıl önce Consumer Preview versiyonu duyurulan Windows 8, 15 Ağustos tarihinden itibaren Technet ve MSDN abonelerine, iş ortaklarına (partner) ve lisans anlaşması olan müşterilerin kullanımına sunuldu. Aynı tarihlerde bu programların herhangi birinde yer almayanlar için de 90 günlük bir deneme sürümü yayınlandı.

Windows 8'in en üst sürümü olan ve tüm özelliklerin birebir kullanılabileceği Enterprise sürümü ile yazılım geliştiricilerin Windows 8 uygulamalarını geliştirmeleri ve test etmeleri; BT uzmanlarının da yeni özellikleri ve kendi ortamlarında kullanılan uygulama ve donanımları test etmeleri hedeflenmekte.

Not : Deneme sürümünün tamamen test bilisayarlarında kullanılması tavsiye edilmektedir. Herhangi bir şekilde son kullanıcılara ait olan ve gerçek ortamda çalışan bilgisayarlar üzerine kurulmamalıdır. Aksi durumda kurulum ve kaldırma aşamalarında veri kayıplarının yaşanması söz konusu olabilir.

Windows 8 işletim sistemini kullanabilmek için aşağıdaki özelliklerde bir donanım konfigürasyona ihtiyaç var :

- 1 Ghz veya üzeri işlemci
- 1 GB RAM (32-bit) / 2 GB RAM (64-bit)
- 16 GB (32-bit) / 20 GB (64-bit) disk alanı
- Minimum DirectX 9 destekli ekran kartı
- Internet erişimi (aktivasyon ve güncellemeler için)

Belirli bazı yeni özellikleri kullanabilmek için ayrıca aşağıdaki özellikler de gerekiyor :

- Dokunma özellikleri için; çoklu dokunma destekli monitör, laptop veya tablet
- Windows Store uygulamalarını kullanabilmek için Internet bağlantısı ve minimum 1024x768 çözünürlük
- Windows Store uygulamalarını indirebilmek ve bazı özellikleri kullanabilmek için Microsoft account (Live ID) hesabı. Microsoft account ile ilgili detayları bu yazıda bulabilirsiniz.
- Hyper-V kullanabilmek için donanım sanallaştırma ve SLAT destekli bir bilgisayar
- Windows to Go özelliği için USB 3.0 arabirimi ve sertifikalı bir USB bellek

Windows 8'in deneme sürümü aşağıdaki adreslerden birinden temin edilebilir :

Technet : http://bit.ly/XA2IZI
MSDN : http://bit.ly/13oscBb

İndirme seçenekleri arasında dil olarak İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Korece, Japonca, Portekizce, Çince ve İspanyolca yer alıyor. Türkçe yok, ancak nasıl ekleyebileceğimizi ayrıca anlatacağım :)

Windows 8'i denemek, uygulama geliştirmek veya neler getirdiğini görmek için bu fırsatı kaçırmayın!

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeydik!

Duyurular . Windows 8 . Windows Azure . Windows Phone

INETA Türkiye Üniversitenizde etkinliklerimiz kapsamında 16-17 Mart tarihlerinde Engin Polat ve Fatih Boy ile birlikte Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeydik!

Etkinlikte Engin Polat ve Fatih Boy ile Windows Azure, Windows 8 ve Windows Phone 8 ile ilgili oturumlar gerçekleştirdik.

Etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan Yazılım Kulübü'ne ve başkanları Yunus Emre Karabulut'a, eski MSP arkadaşlarımızdan Sevda Nur Genç'e, tüm kulüp üyelerine ve etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederiz.

Etkinlik fotoğraflarına Facebook ve Skydrive üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yandex.Metrica