Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Windows Phone 7.5'i 7.8'e yükseltme (alternatif/unofficial yöntem)

İpucu . Windows Phone

LG Optimus 7 E900'ü 4 ay boyunca kullandım. Oldukça yeterli olan bu telefonun yerine de bir süredir Nokia Lumia 920 kullanıyorum.

Microsoft, Kasım ayı içerisinde Windows Phone 7'li telefonlar için bir süre önce Windows Phone 7.8 güncellemesi çıkartacağını duyurmuştu. Ancak nedense LG bu telefon için bir güncelleme çıkartmayacaktı! Telefonu bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyordu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde takip ettiğim bazı Twitter adreslerinden telefonlara güncelleme gelmeye başladığını görmüştüm. Ancak nasıl olsa LG'ye gelmeyecek düşüncesiyle de herhangi bir çaba içerisine girmedim :)

Bu akşam eski MSP arkadaşlarımızdan Jamshid Hashimi'nin HTC HD7'sini güncellediği ile ilgili bilgiyi görünce biraz sorguladım ve sonunda aşağıda yöntem ile LG E900'ü güncellemeyi başardım. Teşekkürler Jamshid!

Not : Bu yöntem, resmi olarak desteklenmemektedir! Dolayısıyla bu yöntem ile güncelleme yaparken karşılaşılacak durumlar tamamen uygulayanın sorumluluğundadır!

Bu güncelleme için Seven Eighter isimli uygulamaya ihtiyacımız olacak. Uygulamayı windowsphonehacker.com sitesinden indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra zip dosyasını bir klasöre açtıktan sonra içerisindeki exe dosyasını çalıştırıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

Bu ekranda Install WP7.8 butonuna tıklamadan önce bilgisayarda Zune yazılımının yüklü olmasi ve telefonun bilgisayara bağlı olmasi gerekiyor.

Gerekli işlemleri yaptıktan sonra Install WP7.8 butonuna basınca uygulama öncelikle telefonunun bir yedeğini alıyor ve güncelleme işlemini gerçekleştiriyor. Güncelleme işlemi için telefonunun birkaç defa yeniden başlatılacak.

Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyoruz.

Böylelikle güncelleme işlemi tamamlanmış oluyor. Artık telefonu bilgisayardan ayırabilir ve Windows Phone 7.8'li telefonumuzu kullanmaya devam edebiliriz :)

 

Tekrar hatırlatmış olayım : Bu yöntem, resmi olarak desteklenmemektedir! Dolayısıyla bu yöntem ile güncelleme yaparken karşılaşılacak durumlar tamamen uygulayanın sorumluluğundadır!

Yandex.Metrica