Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Gençsen Geleceksin 4.0 - İzmir Ekonomi Üniversitesi

Duyurular

Gençsen Geleceksin 4.0 etkinliklerinde Ege Üniversitesi'nden sonra aynı gün İzmir Ekonomi Üniversitesi'ndeydik.

Ege Üniversitesi'ndeki etkinliği tamamladıktan sonra MSP arkadaşlarımız Umut Çetin ve Alper Özcan ile birlikte İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne doğru yola düştük. Çevreyolunu kullanıp, İstanbul'daki gibi bir trafik de olmadığı için kısa süre içerisinde okula vardık. Okulda bizi MSP arkadaşımız Duygu Demirbaş karşıladı. Hemen salona geçip hazırlıklarımızı tamamlamaya giriştik.

Etkinlik vakti geldiğinde öncelikle Microsoft Akademik Programlar Yöneticisi Mehmet Tunçkanat ve Yrd. Doç. Dr. Coşkun Atay hocamız etkinlik ile ilgili kısa birer açılış konuşması yaptılar.

Açılış konuşmalarının sonrasında Turkcell'den Serdar Şimşek sunumunu gerçekleştirdi. Sonrasında ara vermeden devam edip Microsoft tarafında da ben sunumunu gerçekleştirdim.

Sunum sonrasında yine hediyelerimizi dağıtarak etkinliği bitirdik.

Etkinlik bittiğinde Dokuz Eylül Üniversitesi MSP'lerinden Jamshid Hashimi ancak ulaşabilmişti. Jamshid'i de alarak diğer MSP ve bize katılmak isteyen arkadaşlarla beraber Alsancak'a günün yorgunluğunu atmaya ve yemek yemeye gittik.

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde de bizi yalnız bırakmayan tüm öğrenci arkadaşlara ve hocamız Yrd. Doç Dr. Coşkun Atay'a çok teşekkür ederim.

Etkinlik ile ilgili fotoğraflara Facebook ve Skydrive üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gençsen Geleceksin 4.0 - Ege Üniversitesi

Duyurular

Gençsen Geleceksin 4.0 etkinlikleri Ege Üniversitesi ile başladı...

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Gençsen Geleceksin 3.0 etkinlikleri kapsamında 15 kadar üniversite dolaşmış, yılın son etkinliği olan İstanbul Teknik Üniversitesi'nde de konuşmacı olma fırsatını yakalamıştım. Bu yılki ilk etkinlikte de konuşmacı olabilmek ayrı bir anlam taşıyordu benim için.

Yılın ilk etkinliği olması sebebiyle Microsoft Akademik Programlar Yöneticisi Mehmet Tunçkanat ile İzmir'e gittik. Ege Üniversitesi'ne vardığımızda bizi MSP arkadaşlarımız Umut Çetin, Alper Özcan, Tunç Gültekin ve Öykü Küçet karşıladı. Hızlıca salona geçip hazırlıkları tamamlamaya giriştik. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra artık vakti beklemek kalmıştı geriye.

Saatin gelmesiyle öğrenci arkadaşlar salonda yerini aldılar ve Gençsen Geleceksin 4.0'ı başlattık. Geçtiğimiz yıldan farklı olarak bu yıl ilk önce Microsoft konuşmacısının önce sunum yapması nedeniyle ilk sahne sırası bendeydi.

Bu yılki konu başlıklarımız olan Internet Explorer 9, Silverlight, Live Essentials, Xbox ve Kinect, Microsoft'un öğrencilere sunduğu fırsatlardan bahsettikten sonra Turkcell'den Serdar Şimşek'in sunumu ile devam ettik.

Sunumlardan sonra sıra geçtiğimiz yıla göre artan hediyelerin dağıtılmasındaydı. Hediyelerin dağıtılması sırasında öğrenci arkadaşlarımızdan gelen soruları da cevaplama fırsatı bulduk.

Etkinliği tamamladığımızda hızlıca toparlanıp tekrar yola düşmemiz gerekiyordu. Çünkü aynı gün İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde de Geçnsen Geleceksin 4.0 etkinliğimiz vardı.

Ege Üniversitesi'nde gerçekleştirdiğimiz etkinliğie katılan öğrenci arkadaşlara ve bize her konuda destek olan MSP arkadaşlarımız Umut, Alper, Tunç ve Öykü'ye çok teşekkür ederim.

Etkinlikle ilgili fotoğraflara Facebook ve Skydrive üzerinden ulaşabilirsiniz.

"Hyper-V : Live Migration" webineri kaydı

Duyurular . Hyper-V . Windows Server 2008 R2

Hosting Web Serisi kapsamında 17 Eylül'de gerçekleştirdiğim Hyper-V Live Migration başlıklı web seminerinin kaydını aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu webinerdeki konu başlıklarımız ise şunlar :

  • Live Migration Nedir?
  • Live Migration Avantajları
  • Live Migration Sistem Gereksinimleri
  • Live Migration Kurulumu
  • Live Migration Senaryoları
  • Live Migration Nasıl Çalışıyor?
  • Live Migration Demo

Webinerde kullandığım sunum dosyasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :

HyperV-LiveMigration.pptx (1,93 mb)

Yandex.Metrica