Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Microsoft Türkiye'de staj - 2014 - Talent Explorer programı

Duyurular

Microsoft'ta -uzun dönemli- staj yapmak ister misiniz? :) Kim istemez diyorsanız yazıyı okumaya devam..

Microsoft'ta staj ile ilgili olarak 2010, 2011, 2012 ve 2013'te de benzer yazılar yayınlamıştım. Geçmiş yıllara da dilerseniz bakıp stajla ilgili yazdığım farklı noktaları da okuyabilirsiniz.

Talent Explorer programı iki yıldır uygulanıyor. Böylece Microsoft sadece kısa dönemli bir yaz stajı hedeflemiyor, stajı tüm yıla yayarak aslında bir yandan da gelecekteki çalışma arkadaşlarımızı da seçiyor (Evet, stajyer olarak başlayıp halen Microsoft'ta çalışan arkadaşlar var).

Talent Explorer programına bu yıl başvurular 30 Nisan 2014 tarihine kadar www.cocuklukhayallerim.com adresinden yapılabilecek. Başvuru yaparken aynı zamanda çocukluk hayallerinizi paylaşmanız da bekleniyor :)

Programa başvurabilmek için aşağıdaki şartlara sahip olmak gerekiyor:
- Üniversitelerin 3. veya 4. sınıflarında okumak
- Yüksek potansiyele sahip olmak (ne demek olduğunu anlamadım ama :D)
- Çok iyi derecede İngilizce bilmek
- Teknoloji sektörüne ilgi duymak

Başvurulardan sonra staja kabul edilecek öğrencileri belirlemek için çeşitli sınavlar ve değerlendirmeler yapılıyor. Tüm bunlardan başarı ile geçenler ancak stajyer olarak değerlendiriliyor.

Konuyla ilgili Microsoft Türkiye Blogu'ndaki yazıyı da okuyabilirsiniz. Ayrıca aşağıda konuyla ilgili eğlenceli videoyu da bulabilirsiniz.

Microsoft Türkiye Yaz Okulu - 2014

Duyurular

Yine Microsoft Türkiye Yaz Okulu duyurusu zamanı geldi :) 2010, 2011 ve 2012'de yaz okulu ile ilgili duyuruları bu sayfalardan yapmıştım.

Bu yıl Yaz Okulu için başvurular 9 Mayıs 2014 tarihine kadar yapılabiliyor. Başvuruları bu link üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sonuçlar ise 29 Mayıs 2014'te Microsoft Kampüs Türkiye sayfasından yayınlanacak.

Microsoft Yaz Okulu'na başvurabilmek için şartlar ise şöyle:

- Üniversitede lisans bölümlerinde veya yüksek lisans bölümlerinde okumak
- "Yaz okuluna neden katılmak istiyorsunuz" sorusuna cevap veren bir video çekmek

Yaz okulunda öğrenci seçerken Windows Mağazası veya Windows Phone Mağazası'nda uygulaması olanlara öncelik verileceği için bence hızlıca bir uygulamak geliştirip yayınlamak faydalı olacaktır..

Yaz Okulu'nda kendi alanında yetkin birçok kişiden eğitim almak, Microsoft dünyasına ilk adımı atmak oldukça önemli bence. Yaz Okulu'na katıldıktan sonra Microsoft Student Partner olarak devam eden veya Microsoft'ta uzun dönümlü staj yapma şansı bulan birçok öğrenci arkadaşımız da oldu.

Microsoft Türkiye Yaz Okulu aynı zamanda staj yerine de sayıldığı için bir taşla iki kuş vurmak da mümkün.

Yaz okuluna katılmak isteyen herkese bol şans ;)

Azure hesabında yeni kredi kartı bilgisi ekleme

Windows Azure

"Windows Azure'u ücretsiz deneyin!" başlıklı yazıda Azure deneme hesabı oluşturmayı anlatmıştım. Azure hesabımızı oluştururken kredi kartı bilgisi de girmiştik.

Denemelerimizi yapıp Azure kullanmaya başladığımızda kullandığımız hizmetin bedeli girmiş olduğumuz kredi kartından tahsil edilecek. Ancak zaman zaman kredi kartı bilgilerini değiştirmek veya yeni kredi kartı bilgisi girmek gerekebiliyor. Peki yeni kredi kartını nasıl ekleyeceğiz?

1. Yeni kredi kartı bilgisi girmek için öncelikle http://account.windowsazure.com adresinden giriş yapmamız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra gelen ekranda üst kısımdaki "Account (Hesap)" veya sayfanın altındaki "Account Center (Hesap Merkezi)" linki ile abonelikler sayfasına geçiş yapıyoruz.

2. Abonelikler sayfasında ilgili üyeliğe tıklayıp devam ediyoruz.

3. Abonelik özet sayfasında "Change payment method (Ödeme yöntemini değiştir)" linkine tıklıyoruz.

4. Açılan sayfada "+ payment method (ödeme yöntemi)" linkine tıklıyoruz.

5. Açılan sayfada kredi kartı bilgilerini giriyoruz. Kredi kartı bilgileri ile birlikte fatura için adres bilgilerini de girmemiz gerekecek.

6. Son olarak hangi kredi kartı ile devam etmek istiyorsak onu seçiyoruz.

Bu işlemden sonra Azure kullanımlarımız artık seçtiğimiz kart üzerinden tahsil edilecek.

Yandex.Metrica