Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Microsoft Türkiye Yaz Okulu - 2012

Duyurular

Microsoft Türkiye Yaz Okulu 2010 ve Microsoft Yaz Okulu 2011 duyurularını geçtiğimiz yıllarda duyurmuştum. Bu yıl duyuru biraz geç çıktı :)

Programa başvurabilmek için aşağıdaki şartları taşımak gerekiyor :

- Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Teknolojileriyle ilgili diğer bölümlerde okuyor olmak
- 2. veya 3. sınıfı tamamlamış olmak
- Yazılım mühendisliği dersini almış olmak
- Microsoft yazılım geliştirme teknolojileri (C# vb.) hakkında bilgi sahibi olmak

Yaz okulu başvuruları 15 Haziran 2012 tarihine kadar yapılabiliyor. Başvuruları Microsoft Kampüs Türkiye sayfasından yapabilirsiniz.

Yaz okuluna katılmak isteyen herkese bol şans ;)

INETA Türkiye Trakya Üniversitesindeydi!

Duyurular . Hyper-V . IIS 7.5 . Seminer . Windows 8

INETA Türkiye Üniversitenizde! kapsamında Yalova Üniversitesi, Kültür Üniversitesi MYO, Kültür Üniversitesi İstanbul Üniversitesi  derken sıra Trakya Üniversitesi'ne geldi!

Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu ile birlikte düzenlediğimiz etkinlikte Engin Polat ve Barış Kanlıca ile birlikte yer aldık. Etkinliğin ilk oturumda IIS 7 üzerinde hata giderme adımlarını ve performans ipuçlarını anlattım.


IIS 7 sunumum

Barış ise Dynamics CRM ile iş yönetimi ve verimliliği başlıklı oturumunda Dynamics CRM ile yapılabilecekleri anlattı. Engin ise ilk oturumunda XNA ile oyun programlama anlattıktan sonra Windows 8'den ve Windows 8 ile gelen fırsatlardan bahsetti. Günün son oturumunda ise ben sanallaştırma ve Windows 8 üzerindeki Hyper-V özelliğini anlattım.


Etkinlik sonrası

Etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan MSP arkadaşımız Fevzi Yılmaz'a, Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu'na ve katılan arkadaşlara çok teşekkürler... Etkinlik fotoğraflarına Facebook'tan ulaşabilirsiniz.

INETA Türkiye Üniversitenizde! kapsamındaki başka bir etkinlikte görüşmek üzere...

 

INETA Türkiye Elazığ Üniversitesindeydi!

Duyurular . IIS 7.5 . Seminer

INETA Türkiye Üniversitenizde! kapsamında bu sefer Fırat Üniversitesi'ndeydik!

Fırat Üniversitesi Yazılım Kulübü'nün düzenlediği 3 günlük Kariyer ve Bilişim Günleri'nin son gününde Engin Polat ve Barış Kanlıca ile birlikte yer aldık. Barış etkinlikte CRM, xRM kavramlarını anlattıktan sonra Microsoft Dynamics CRM ürününü ve üzerinde uygulama geliştirmeyi gösterdi. Engin ise ASP.NET MVC ile uygulama geliştirmeyi ve veritabanı kısımlarını anlattı. Günün sonunda ben ise IIS 7 üzerinde hata giderme ve performans işlemlerini anlatarak günü tamamladım. Konu anlatımından sonra kısa da olsa panel havasında soru cevap gerçekleştirme şansımız da oldu.


Etkinlik sonrası

Etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan MSP arkadaşımız Bünyamin Öget'e, Fırat Üniversitesi Yazılım Kulübü'ne ve katılan arkadaşlara çok teşekkürler... Etkinlik fotoğraflarına Facebook'tan ulaşabilirsiniz.

INETA Türkiye Üniversitenizde! kapsamındaki başka bir etkinlikte görüşmek üzere...

 

Yandex.Metrica