Muammer Benzeş

"Duyduklarım, gördüklerim, bildiklerim..."

NAVIGATION - SEARCH

Skydrive alanınızı 25 GB'a yükseltin!


Microsoft, Skydrive için masaüstü uygulamasını ön sürümünü yayınladı. Uygulamayı buradan indirmek mümkün. Programı indirip kurunca masaüstünde Dropbox uygulaması benzeri bir arabirim ile karşılaşıyoruz.


Skydrive masaüstü ekranı

Uygulamayı biraz kurcaladıktan sonra detay vermeye çalışacağım. Ancak uygulama ile birlikte Skydrive'da gerçekleşen değişikliği ve bunu geri almayı anlatmakta fayda var ;)

Skydrive'ı yaklaşık 2 yıl önce kullanmaya başladığımda 25 GB'lık bir alan vermişti. Ancak bugüne geldiğimizde Wikipedia sayfasında da belirtildiği gibi alan bir anda 7 GB'a geri düştü! Microsoft bu noktada eski kullanıcılara bir kıyak geçip tekrar 25 GB'a yükseltme hakkı veriyor :D Bu fırsatı kaçırmamak yapmamız gereken adımlar ise şöyle :

Öncelike skydrive.com adresinden sisteme Live ID ile giriş yapmak gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra, sol tarafta bulunan Depolama alanını yönet (Manage Storage) linkine tıklayıp alan bilgileri ile ekrana ulaşıyoruz.


Kısa bir süre için ücretsiz olarak 25 GB'a yükseltme şansı

 Bu ekrandaki Ücretsiz yükseltme (Free upgrade) linkine tıklayarak ücretsiz alanı 25 GB'a yükseltebiliyoruz.


Artık 25 GB alanımız var

Microsoft'un geçici bir süre için sunduğu bu fırsatı kaçırmamak gerek! Rakiplere göre oldukça büyük bir alan sunan Skydrive ile ilgili yeni yazılar eklemeye çalışacağım.

Not : Yükseltme işlemi, denediğim hesaplardan birinin çalışmadı! Dolayısıyla hesabının açılma zamanına bağlı olarak çalışmama ihtimali olduğunu unutmayın!

 

Windows 8 Workshop'ın ardından

Duyurular . Seminer . Windows 8

Cumartesi günü daha önce duyurusunu yaptığımız Windows 8 Workshop'ı gerçekleştirdik!

Farklı bir etkinlik yapıyoruz demiştik :) Gerçekten farklı bir etkinlik oldu :) Açılış konuşmasını yaptığım etkinlikte yazgelistir.com'un yeni yüzünü kutladık! Microsoft'tan Selçuk Uzun ve Gökşin Bakır YazGeliştir tarihini anlattı. Sonrasında YazGeliştir'in bugünkü liderleri Tamer Öz ve Işıl Orhanel, yeni YazGeliştir'i anlatıp pastasını kestiler :)


YazGeliştir pastası :)

Süprizli :) bu girişten sonra sıra Michael Platt'e geldi! Windows 8 ile gelen Metro style ile ilgili bilgiler verdikten sonra uygulama geliştirme kısımlarını da gerçekleştirdik.


Michael Platt ile Windows 8

Michael'ın anlatımları ve uygulamaları ile yoğun bir gün geçirdiğimiz etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Yakında yeni etkinliklerle karşınızda olmayı planlıyoruz! Bizi takip etmeye devam edin ;)

Etkinlikte kullanılan örnek uygulamalar ile ilgili dosyalara buradan (600 MB), etkinlik fotoğraflarına da Facebook'tan ulaşabilirsiniz.

 

INETA Türkiye İstanbul Üniversitesi'ndeydi!

Duyurular . IIS 7.5 . Seminer . Windows 8

INETA Türkiye Üniversitenizde! etkinlikleri kapsamında 18 Nisan'da İstanbul Üniversitesi'ndeydik!

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden İrfan Şimşek hocamızın davetiyle Engin Polat ile birlikte etkinliğimizi gerçekleştirdik. Engin, etkinlikte öncelikle XNA ile Oyun programlama başlıklı oturumunda oyun geliştirmeyi anlattı.


Engin Polat, XNA ile oyun programlama anlatırken

Engin, ikinci oturumunda ise Windows Phone 7 üzerinde uygulama geliştirmeyi anlattı. Kısa bir aranın ardından sıra benim oturumuma geldi. Windows 8 anlatarak başladığım oturumda ikinci olarak WebMatrix ve IIS anlattım.


Sunumumdan bir kare

Etkinliğimi gerçekleştirmemizi sağlayan hocamız İrfan Şimşek'e ve etkinliğe katılan tüm öğrenci arkadaşlara çok teşekkürler... Etkinlik fotoğraflarına Facebook'tan ulaşabilirsiniz.

INETA Türkiye Üniversitenizde! kapsamındaki başka bir etkinlikte görüşmek üzere...

 

Yandex.Metrica